Teraz spadają nie tylko ceny kryptowalut. Duży inwestor w tokeny NFT postanowił pozbyć się swojej kolekcji, wystawiając ją na sprzedaż.

Wcześniej redaktorzy BeInCrypto powiedzieli, że Deepak Tapliyal jest właścicielem najdroższego na świecie NFT ze słynnej kolekcji CryptoPunk. Kupił token numer 5822 (Alien Punk) w lutym 2022 za 8000 ETH. W tym czasie było to równowartość 23,7 miliona dolarów, co pomogło tokenowi dostać się do Księgi Rekordów Guinnessa.

Aby być uczciwym, redaktorzy książki nie wzięli pod uwagę kolejnej głośnej sprzedaży NFT. W marcu 2021 r. artysta Mike Winkelman, powszechnie znany jako Beeple, wystawił w Christie’s pracę zatytułowaną „Everydays: The First 5000 Days”. Transakcja została wyceniona na fantastyczne 69,3 miliona dolarów.

Kolekcja Tapliyal zawiera dziewięć kolejnych tokenów Tiffany Punks, a także NFT Gold Ape 232, sześć innych tokenów Bored Ape Yacht Club (BAYC) oraz trzy Mutant Ape. Obejmuje również cztery wirtualne działki w Otherside oraz nazwę domeny ENS helix.eth.

Jak podaje rynek OpenSea, kolekcja obejmuje 36 tokenów NFT. Jednocześnie CryptoPunk #5822 jest nadal wyceniany na 8000 ETH. Drugim drogim tokenem w kolekcji jest BAYC 9452. Jego wartość jest deklarowana jako 347 weTH.

Znalezienie nabywców może nie być łatwe dla Tapliyal, biorąc pod uwagę obecny kryzys w segmencie NFT i ogólnie na całym rynku kryptograficznym. Jednak dla przekonanych i bogatych entuzjastów kryptowalut i miłośników sztuki cyfrowej obecna sytuacja może być bardzo korzystna dla dokonywania zakupów i inwestowania w przyszłość.

W międzyczasie aktywność handlowa na rynku NFT przez cały rok wykazywała tendencję spadkową. Wolumeny i dane dotyczące sprzedaży spadają tutaj, podobnie jak w całej przestrzeni kryptograficznej. Jeśli na początku roku obroty w ciągu dnia regularnie przekraczały 150 milionów dolarów, teraz liczba ta spadła do regionu 12 milionów dolarów, według Nonfungible tracker.

Tokeny z kolekcji BAYC pozostają wśród bestsellerów według CryptoSlam. W ciągu ostatniego tygodnia ich sprzedaż wyniosła 11,3 miliona dolarów.

Tylko tokeny kibiców sportowych mogą się teraz pochwalić wyjątkowym sukcesem, którego wolumeny obrotu gwałtownie wzrosły w oczekiwaniu na Mistrzostwa Świata FIFA 2022. Wzrost wskaźnika w ciągu ostatnich siedmiu dni wyniósł 74%.