Według  OpenSea , wsparcie Solana NFT jest obecnie w fazie beta i ma ograniczony zasięg. „Pełna premiera obejmie skalowalny sposób na zwiększenie zasięgu dzięki standardowi kolekcji Metaplex” – powiedział OpenSea.

Od teraz kolekcjonerzy mogą badać, kupować i sprzedawać ekologiczne NFT Solany ze 165 obsługiwanych kolekcji. Również zaletą Solany w porównaniu do Ethereum jest niska opłata za gaz.

Ogłoszenie pojawiło się zaledwie tydzień po tym, jak OpenSea drażnił się w filmie ze wsparciem dla Solany. Jednak od początku roku krążyły pogłoski o wsparciu dla Solany, a taki ruch był w dużej mierze oczekiwany, biorąc pod uwagę, że Solana jest domem dla jednego z najszybciej rozwijających się ekosystemów NFT.

W międzyczasie obsługiwana jest integracja OpenSea z Solana Metaplex organizacji, która umożliwia artystom i twórcom uruchamianie własnych witryn NFT na Solanie.

W niedawnym raporcie Metaplex poinformował o gwałtownym wzroście sektora NFT na Solanie, wyszczególniając, że ponad 3 miliony portfeli Solana przechowuje obecnie NFT, z czego 700 000 jest aktywnych miesięcznie.

Co więcej, do tej pory na blockchainie Solana wydano 9,7 miliona NFT. Według raportu, od czerwca 2021 r. łączna sprzedaż wyniosła 2,2 mld USD.