Największa waluta cyfrowa na początku tygodnia przekroczyła 48 000 USD po raz pierwszy od 4 stycznia, ale nie była w stanie utrzymać się na tym poziomie i szybko wycofała się z powodu ponownej sprzedaży.

Według Glassnode wolumen kryptowalut na giełdach spada od początku marca.

Jeśli na początku miesiąca inwestorzy trzymali w portfelach giełdowych 2,556 mln monet, to teraz jest to kwota 2,499 mln BTC.

W tym samym czasie badacze odnotowali napływ stablecoinów na scentralizowane platformy. Inwestorzy radykalnie zwiększyli rezerwy w Tether, USDC i BUSD w ciągu miesiąca.

Zwykle handlowcy wysyłają stablecoiny na platformy handlowe w celu dalszego zakupu bitcoinów. Dlatego większość analityków trzyma się zwyżkowego scenariusza.

Eksperci ankietowani przez agencję Bloomberg byli zgodni, że jeśli Bitcoin wytrzymał presję i nie upadł w obliczu niepewności, to możemy mówić o dużym zaufaniu do tego instrumentu ze strony inwestorów instytucjonalnych.

Kyle Davis z singapurskiego funduszu hedgingowego The Three Arrows Capital podkreślił:

Bitcoin otrzymał dobre wsparcie. Fundusze i inni uczestnicy rynku szykują się do zainwestowania w niego dużych kapitałów, ponieważ mają pewność, że rynek będzie się dalej rozwijał.