Niedawno nieznany poważny inwestor kupił tokeny Shiba Inu o wartości ponad 1 miliona dolarów i to nie pierwszy raz, kiedy kryptowaluty są zainteresowane tą cyfrową walutą. Jaki jest powód jego popularności wśród głównych graczy rynkowych?

Zdjęcie: depositphotos.com

Nie pierwsza jaskółka

Przed zawarciem umowy na dużą skalę w marcu podobne wejście do Shiba Inu (SHIB) zostało zarejestrowane w lutym – wtedy kryptokit natychmiast zakupił 48 miliardów tokenów SHIB za mniej więcej taką samą kwotę. W tym miesiącu do czterech portfeli kryptowalut przeniesiono łącznie 63 miliardy tokenów Shiba Inu. Na początku bieżącego miesiąca, według serwisu WhaleStats, popularność tokenów wśród kryptowalut wzrosła ponad 7-krotnie, a wartość ich aktywów w tej kryptowalucie sięgnęła 1,4 miliarda dolarów.

Również w ubiegłym roku odnotowano zakupy na dużą skalę. Pod koniec listopada 2021 przeszedł duża transakcja, w której nieznany inwestor kryptograficzny kupił 25 bilionów „memów” tokenów. Następnie całkowita liczba posiadaczy SHIB przekroczony 1 milion użytkowników.

Źródło: twitter.com

Źródło: twitter.com

Od żartu do spowiedzi

Jaki jest powód takiej popularności? Uruchomiony jako żart, Shiba Inu stopniowo zdobywał popularność wśród inwestorów. jej więcej niż raz utrzymany Właściciel Tesli i SpaceX, miliarder ze swoimi tweetami Elona Piżma. A od momentu wprowadzenia na rynek ta kryptowaluta wzrosła tysiące razy.

Źródło: twitter.com

Najprawdopodobniej zwiększone zainteresowanie Shiba Inu, które obudziło się ponownie w lutym-marcu tego roku, obserwuje się na tle tokena osiągającego lokalne minimum cenowe na poziomie 0,0002 USD. Od tego znaku inwestorzy zaczęli kupować mocno zdeprecjonowane aktywa.

Źródło: stormgain.com

Taka dynamika była jednak obserwowana na całym rynku kryptowalut: początkowo aktywa cyfrowe gwałtownie spadły w oczekiwaniu na decyzję Systemu Rezerwy Federalnej (FRS) o podniesieniu stawki, ale potem, w obliczu kryzysu geopolitycznego i zrozumienia, że Fed jeszcze nie podniesie kursu, na rynku doszło do ogólnej korekty.

Shiba Inu w tej chwili zdołał wzrosnąć do 0,0000025 USD, kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty wynosi obecnie 12,5 miliarda USD.Według tego wskaźnika token zajmuje 15 miejsce wśród wszystkich cyfrowych na świecie.

Źródło: coinmarketcap.com

Teraz kryptowalutą SHIB interesują się nie tylko mali inwestorzy, ale także prawdziwi giganci rynku. A to wskazuje, że perspektywy na przyszłość dla Shiba Inu są całkiem dobre.