Właściciel Tesli i SpaceX, miliarder i znany fan aktywów cyfrowych Elon Musk powiadomiony że pośród obaw o rosnącą inflację na całym świecie nie planuje sprzedawać swoich udziałów w Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. I nie jest w tej opinii odosobniony, ponieważ inni wielcy inwestorzy podzielają wiarę Muska w kryptowalutę.

Maska zaufania

Jak zaproponowano Elona Muska w przypadku rosnącej inflacji warto przyjrzeć się przede wszystkim takim aktywom, jak nieruchomości czy akcje spółek, które produkują wysokiej jakości i poszukiwane produkty, a nie inwestować swoje pieniądze w dolary amerykańskie.

Dodał jednocześnie, że nadal trzyma w swoim portfelu inwestycyjnym nabytą wcześniej kryptowalutę – w tym „memową” walutę Dogecoin – i nie rozważa jeszcze możliwości sprzedaży tych aktywów. W najbliższej przyszłości Musk planuje nadal trzymać się tej strategii, niezależnie od sytuacji rynkowej i wahań kursów walutowych.

Tym samym swoim tweetem Musk wyraził solidarność z szefem MicroStrategy Michael Saylor, który widzi przesłanki upadku walut fiducjarnych i exodus inwestorów w kryptowaluty.

Kryptokoalicja inwestorów

Oprócz Saylora optymizm Muska co do przyszłości rynku kryptowalut podziela także amerykański przedsiębiorca. Robert Kiyosaki, który tradycyjnie mówi zwolennik inwestycji w metale szlachetne i kryptowaluty, uważając je za najlepsze ubezpieczenie w obliczu rosnącej inflacji.

Pomimo obecnego spadku na rynku kryptowalut, Kiyosaki pozostaje optymistą co do swoich perspektyw i uważa obecny spadający kurs bitcoinów za dobry punkt wejścia na rynek. Kiyosaki jest gotowy do zakupu bitcoina, jeśli jego cena spadnie do 20 000 USD.

Dogecoin nadal wierzy w dobre perspektywy Glauber Contessoto, który kiedyś zainwestował 250 000 $ w tę kryptowalutę „memową”, zamieniając ją w miliony w ciągu dwóch miesięcy – w końcu koszt Dogecoina poszybował 5 razy w ciągu zaledwie tygodnia. Aby zebrać środki na tę inwestycję, Contessoto sprzedało udziały w Tesli i Uberze.

Po spadku ceny tokenów nie tylko nie sprzedawał Dogecoina, ale także kontynuował kupowanie kryptowaluty, licząc na jej szybki wzrost w najbliższej przyszłości.

Należy więc zauważyć, że inwestorzy wierzą w perspektywy aktywów cyfrowych i pomimo zmienności kursów mają nadzieję, że w obliczu rosnącej inflacji na świecie kryptowaluty pozostaną dobrą alternatywą dla tradycyjnych instrumentów inwestycyjnych.