Bitcoin osiąga po raz pierwszy w tym roku poziom 47500 $ i zaraz powraca w okolice 47000 $ a wahania kursu się stabilizują.

Według danych, Bitcoin na krótko przekroczył opór na poziomie 47 201 USD, osiągając aż 47 524 USD, po czym ustabilizował się w okolicach 46 850 USD wczesnym popołudniem w Azji.

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC wzrósł o 5 % a zyskał ponad 12% od ostatniej niedzieli po sześciu kolejnych dniach wzrostów.

W notatce opublikowanej w poniedziałek rano czasu azjatyckiego, firma inwestycyjna QCP z Singapuru wskazała na wzrost cen aktywów na szerokim rynku jako powód, dla którego „wzrost dynamiki na rynku BTC” prawdopodobnie się utrzyma w najbliższym czasie. Fundusz wskazał również na ciągłe zakupy BTC przez Luna Foundation Guard, jako powód utrzymującego się tempa.

Ether i większość innych głównych kryptowalut również zanotowały wzrosty.

Druga co do wielkości kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej zachowywała się podobnie jak bitcoin w niedzielę i kursy utrzymywały się ponad 3250 USD, co jest najwyższym poziomem od początku lutego.

Kursy Solana, Cardano i Avalanche mocno się zazieleniły. Popularne kryptowluty memowe Dogecoin i Shiba Inu wzrosły odpowiednio o 6% i 3%. Handel przyspieszył po tygodniach niskich obrotów.

ale dodał:

Może Cię zainteresuje: